Interiéry a signální vlajky

Signální vlajky ICS svojí pestrostí barev i vzorů přirozeně lákají vyznavače modrých mořských dálav i designéry, aby byly použity i jinak než k předpokládanému předávání signálů.

Většinou takové užití tvoří řetězec těchto vlajek, přičemž autoři již nehledí na signální pravidla, ale sestavují z nich i nápisy, mezerou mezi slovy je mezera na řetězci, vlajky visí dolů místo vodorovně a pod. Z toho je vidět, že z takového jejich užití se stal volný dekorační fenomén užívaný nebo vytvářený lidmi nebo pro lidi, kteří mají „námořního ducha“. Dekory signálních vlajek se také používají na různých předmětech jako jsou polštáře, přehozy, záclony a pod.

Také uvažuji vytvořit řetězec těchto vlajek sestavených do textu mého osobního kréda. Vybral jsem si obrázky různých interiérů i exteriérů jako inspiraci.Byl jsem ale již rozhodnut předem, že volně prověšený řetězec ozdobí v mém malém pokojíku (je ložnicí, dílnou, skladištěm cetek a akademického nepořádku) chystanou velkou rampu nad postelí, kam již musím nějaké mé lodě ustájit, abych se mohl volněji protáhnout .

A tak mi jako náruživému pisálkovi přišlo jako škoda se o obrázky a nějaký ten textík s vámi nepodělit.

Napsat komentář